ProducenciAktualności

Akcesoria Karcher

Karcher oferuje niezwykle szeroką gamę dodatkowego wyposażenia i części zamiennych. Akcesoria pozwalają lepiej wykorzystać i dostosować do indywidualnych potrzeb myjkę, odkurzacz oraz inne urządzenia.

Zatkany przewód kanalizacyjny? Popiół w grillu? Czyszczenie komputera? Brudna woda w oczku? Tapety do wymiany? Mycie felg? A może bezsmugowe czyszczenie okien? Zobacz, co jeszcze możesz zrobić ze swoim Karcherem i poznaj jego pełne możliwości.

Czyszczenie urządzeniami jest tak skuteczne, jak dobre są użyte do tego celu akcesoria. Na przykład jakość i geometria dyszy spryskującej decyduje o tym jak dużo mocy wytwarzanej przez pompę wysokociśnieniową zostanie przeniesione na czyszczoną powierzchnię. Z tego powodu tak ważne jest, by posiadać oryginalne akcesoria wysokiej jakości, szczególnie jeśli posiadamy dobrej klasy urządzenie. Karcher oferuje specjalnie zaprojektowane akcesoria wykonane z wysokiej jakości materiałów (stali szlachetnej, tworzyw sztucznych). Szacuje się, że 50% efektu czyszczenia w myjkach wysokociśnieniowych wynika właśnie z użycia właściwych akcesoriów. Najszerszy kąt spryskiwania używany w dyszach wynosi 45o i może być użyty do nanoszenia chemii, natomiast strumień uzyskiwany przy użyciu dyszy punktowej daje największą siłę natarcia, ale na małej powierzchni. Jeśli stanowi to problem, pomocna może okazać się dysza rotacyjna. Dysze rotacyjne łączą zalety strumienia szerokiego i punktowego przez zastosowanie wirującego w kole bardzo wąskiego strumienia o dużej sile. Pokrywają 10x większą powierzchnię od strumienia punktowego i mogą być stosowane na każdej ciężko zabrudzonej powierzchni niewrażliwej na wysokie ciśnienie. Przykładem znaczenia geometrii dyszy jest dysza Power zaprojektowana przez Karcher, która pozwala na uzyskanie wysokiej siły natarcia. Skutkuje to uzyskaniem większego o 40% ciśnienia mechanicznego. Pozwala to na skrócenie procesu czyszczenia i na mniejsze zużycie detergentów oraz wody i paliwa lub prądu.
Istnieją zadania czyszczące, które można wykonać w ekonomiczny i skuteczny sposób wyłącznie stosując właściwe akcesoria, np. czyszczenie rur, mycie beczek, usuwanie rdzy i graffiti. Dobre akcesoria pozwalają na zmniejszenie wysiłku i problemów osób obsługujących urządzenia, a także czasu, który poświęcają na pracę.