ProducenciAktualności

O Firmie

Firma ANZA powstała w 1990 r.Lublinie. Od 1991 r. naszą specjalnością jest sprzedaż i serwis profesjonalnych urządzeń czyszczących oraz maszyn o różnym przeznaczeniu, głównie konstruowanych w oparciu o silniki spalinowe. Poza klientami detalicznymi obsługujemy praktycznie wszystkie branże – pozwala nam na to szeroka oferta produktowa. W naszej siedzibie w Lublinie znajduje się wypożyczalnia najpopularniejszych urządzeń będących przedmiotem obrotu. Wykonujemy także pokazy i usługi u Klientów. Od 2005 r. prowadzimy sprzedaż na terenie całej Polski za pośrednictwem sklepu internetowego.

Aktualnie, na podstawie umów dealerskich, sprzedajemy i serwisujemy produkty poniżej wymienionych producentów: 

  • Alfred Karcher GmbH - (urządzenia i środki czyszczące)
  • Honda Power Equipment Group i Honda Marine Group (agregaty prądotwórcze, urządzenia do pielęgnacji terenów zielonych, motopompy, silniki przemysłowe, silniki zaburtowe)
  • Atlas Copco AB (sprężarki)
  • Belle Group (maszyny budowlane i drogowe)
  • Master Climate Solutions Group (nagrzewnice, klimatyzatory, osuszacze)
  • Numatic International Ltd (odkurzacze, szorowarki)
  • Pramac PR INDUSTRIAL srl (agregaty prądotwórcze)
  • Santoemma Srl. (urządzenia do czyszczenia i sanifikacji)
  • Tecno Trolley System Srl. (TTS) (ręczny sprzęt czyszczący)
  • Tyrolit Group (narzędzia do cięcia i tarcze diamentowe)

Do sprzedawanych urządzeń oferujemy części zamienne, dodatkowe akcesoria i środki eksploatacyjne, a także środki czyszczące. W zakresie urządzeń Karcher, Honda, Master, Numatic, Santoemma pełnimy funkcję autoryzowanego serwisu gwarancyjnego na woj. lubelskie. Specjalizacją naszego serwisu są naprawy i remonty (w tym kapitalne) silników spalinowych Honda, jak i innych producentów (Briggs&Stratton, Robin).

Od lat bierzemy aktywny udział w branżowych pokazach oraz targach, a także imprezach kulturalnych, sportowych i charytatywnych.

Poniżej: Udział w pokazach i targach, przekazanie szorowarki Filharmonii Lubelskiej, sponsoring KMŻ Lublin

Międzynarodowe Targi Lubelskie 1993 r. Nagroda na MT Chełm Targi - pokaz myjki wysokociśnieniowej
Przekazanie szorowarki Filharmonii Lubelskiej
 

Od początku swojej działalności firma mieści się w Lublinie. Sklep, serwis i wypożyczalnia znajdują się przy ul. Bursaki 6A, obok dawnej giełdy "Na Górce", czyli obecnego CH "Olimp". Poza główną siedzibą w Lublinie, prowadzimy sprzedaż w firmowych oddziałach w Puławach i Białej Podlaskiej. Ponadto dystrybucję naszych produktów (głównie Karcher) na zasadach dealerskich prowadzi ok. 10 firm w regionie lubelskim. Posiadamy również specjalną ofertę eksportową skierowaną na rynki wschodnie (Białoruś, Ukraina). Podróżnym spoza UE wystawiamy dokument TAX FREE umożliwiający zwrot podatku VAT.

Poniżej: salon sprzedaży w Lublinie

Anza - salon sprzedaży w Lublinie Anza - salon sprzedaży w Lublinie Pokaz szorowarki

Ponad 25 lat obecności na rynku pozwoliło nam zdobyć wiedzę i doświadczenie odpowiednie do oczekiwań wymagających Klientów. Pośród naszych wieloletnich kontrahentów znajdują się liczne zakłady produkcyjne, hurtownie, hotele, szkoły, jednostki samorządowe, myjnie samochodowe, firmy sprzątające, firmy budowlane i przedstawiciele wielu innych branż z Lublina oraz z całego kraju.


Mycie autobusów MPK

 


25 lat w pigułce

1990 Założenie firmy ANZA przez Andrzeja Zachariewicza w lokalu przy ul. Bursaki 6a w Lublinie. Handel hurtowy olejami samochodowymi VALCO (USA). ANZA zaopatruje ok. 100 stacji benzynowych na terenie wschodniej i północnej Polski. 

1991 Zakup samochodu ciężarowego. Rozszerzenie działalności o sprzedaż artykułów spożywczych (flaki, mrożonki) i elektroniki. Nawiązanie kontaktów z rynkiem brytyjskim za pośrednictwem Lancashire Enterprise w Preston. Początek współpracy dilerskiej z Alfred KÄRCHER GmbH, import z Niemiec.

1992 Uczestnictwo w Międzynarodowych Targach w Tarnopolu na Ukrainie. Otwarcie serwisu. Uruchomienie punktu sprzedaży w Warszawie.

1993 Podpisanie umowy z Aries Power Equipment Ltd. na dystrybucję  maszyn i urządzeń HONDA. Podpisanie umowy dealerskiej z Kärcher Poland Ltd. Stworzenie charakterystycznego logo firmy. ANZA koncentruje się na sprzedaży i serwisie maszyn i urządzeń. Pierwsza umowa subdilerska w Białymstoku.

1994 Podjęcie współpracy z producentami maszyn, m.in. JUNGHEINRICH (wózki widłowe), TURIMEX (wciągarki, maszyny budowlane IMER). Zwiększenie zatrudnienia w dziale handlowym.

1995 Umowy dilerskie z Andreas STIHL (piły, kosy spalinowe) i DROMEX (narzędzia diamentowe TYROLIT). Komputeryzacja działu sprzedaży.

1996 Umowa dilerska z SILCON Poland (agregaty prądotwórcze dużych mocy i UPS-y). Rozpoczęcie importu z Anglii czytników do mikrofisz BELL&HOWELL (odbiorcy: serwisy samochodowe i maszynowe na terenie całego kraju).

1998 Pierwsza umowa subdilerska w regionie (Chełm). Uruchomienie firmowej strony internetowej pod adresem www.anza.com.pl.
 
1999 ANZA Partnerem Kärcher Poland, nabycie formalnych uprawnień do tworzenia sieci subdilerskiej. Uruchomienie wypożyczalni maszyn i urządzeń czyszczących, budowlanych i ogrodniczych.

2000 Organizacja krajowego spotkania kierownictwa i partnerów Kärcher Poland w Kazimierzu Dolnym. Rejestracja spółki kapitałowej o nazwie ANZA Sp. z o.o.

2001 Podpisanie umów handlowych z ATLAS COPCO (agregaty prądotwórcze, sprężarki) oraz BOVIN (narzędzia hydrauliczne STANLEY i budowlane SWEPAC). Realizacja dostawy dla MON urządzeń wysokociśnieniowych na potrzeby misji w Iraku. Remont i modernizacja salonu sprzedaży i serwisu (nagrodzone w konkursie Kärcher na inwestycję roku).
 
2002 Podpisanie umów na dystrybucję i serwis nagrzewnic, osuszaczy i klimatyzatorów MASTER oraz na sprzedaż profesjonalnych systemów mopów i wózków włoskiej firmy TTS.

2003 Członkostwo w PSC (Polskie Stowarzyszenie Czystości, obecnie PIGC – Polska Izba Gospodarcza Czystości) i ISSA (Międzynarodowe  Stowarzyszenie Branży Czystości).
 
2004 Udział w targach branży budowlanej BAUMA w Monachium oraz targach branży czystości ISSA INTERCLEAN w Amsterdamie. Podjęcie współpracy z producentami urządzeń czyszczących FALCH (Niemcy) i NITO (Dania).

2005 Uruchomienie sklepu internetowego www.anzasklep.pl.

2006 Rozpoczęcie współpracy z firmą NUMATIC (angielskie maszyny czyszczące) i BELLE Poland (angielskie maszyny budowlane).
                                     
2008 Otwarcie sklepu „Maszyny budowlane“ w Lublinie oraz oddziału ANZY w Puławach.

2009 Rekordowy roczny wynik sprzedaży.

2010 Uruchomienie oddziału w Białej Podlaskiej. Udział w reprezentacji polskich dilerów na uroczystościach 75-lecia Kärcher w Stuttgarcie.  

2011 Otwarcie oddziału ANZY w Świdniku.

2012 Myjka ciśnieniowa Kärcher K 5.2012 największym bestsellerem w historii firmy.

2013 Udział w światowym spotkaniu dilerów Kärcher w Stuttgarcie oraz w targach branży czystości CMS w Berlinie. Zawarcie umowy dilerskiej z firmą SANTOEMMA (Włochy) na sprzedaż i serwis maszyn czyszczących.

2014 ANZA zostaje wyłącznym Dystrybutorem Regionalnym Master na terenie województwa lubelskiego z uprawnieniami do tworzenia sieci subdilerskiej.   

2015
Remont i modernizacja sklepu firmowego w Puławach. Obchody 25-lecia firmy.