ProducenciAktualności

Zamiatarki

Zamiatanie, czyli podstawowe czyszczenie polegające na usuwaniu luźnych zanieczyszczeń, to często niesłusznie zaniedbywany pierwszy i podstawowy etap prac sprzątających. Zamiatarki to urządzenia mobilne, które dzięki dużej powierzchni czyszczącej potrafią bardzo szybko zebrać zanieczyszczenia leżące na drodze przejazdu.

Karcher od lat posiada bogatą ofertę zamiatarek, od prowadzonych ręcznie urządzeń zastępujących miotłę, po duże maszyny z fotelem dla kierowcy, napędzane benzyną, olejem napędowym lub gazem LPG, pozwalające na wysprzątanie do kilkunastu tys. km2 w ciągu godziny. Zamiatarki samojezdne z szeroką powierzchnią czyszczącą i z odsysaniem, to bardzo skuteczny i często jedyny sposób na utrzymywanie czystości na średnich i dużych terenach. Zasada działania zamiatarki jest prosta: obracająca się szczotka boczna nagarnia zabrudzenia, także spod ścian i krawędzi, pod główną szczotkę walcową, która obracając się przerzuca brud do zbiornika metodą szuflową lub przerzutową (druga metoda pozwala wykorzystać więcej przestrzeni zbiornika).

Bardzo ważną kwestią jest zakup zamiatarki jak najlepiej odpowiadającej naszym potrzebom. Zamiatarka o bardzo wysokiej wydajności może się okazać mało ekonomicznym wyborem dla niewielkich powierzchni, podobnie podstawowe modele zamiatarek spowolnią pracę i zwiększą koszty eksploatacji przy sprzątaniu dużych obszarów. Skontaktuj się z nami, a pomożemy w optymalnym doborze pod kątem wielkości i rodzaju czyszczonej powierzchni.